Pasyvios agresijos požymiai

Pasyvios agresijos požymiai – (pirma dalis)

Pastaruoju metu tapau bisk pasyvus turinio kūrime… Gal čia mano pasyvios agresijos požymiai taip pasyviai pasireiškia? Oh no! Čia tiesiog Moderniosios terapijos centras džiugina darbais 😉

Bet aš įveiksiu ir darbus ir pasyvią agresiją, bent jau apie ją pakalbėdamas, gal atpažinsite kituose ar savyje.

Kaip atpažinti pasyvią agresiją?

Šiame video kalbama kaip pasyvios agresijos požymiai gali būti atpažinti. Pasyviai agresyvūs žmonės:

  • Įžeidimus paslepia po komplimentais. Negalėdami tiesiogiai išreikšti savo jausmų, savo pyktį paslepia komplimente, į kurį reagavus neigiamai jie pasakys, jog oponentas nesupratingas.
  • Užduoda konfrontaciją keliančius klausimus / teiginius. Dar svarbus pats pasakymo būdas, tačiau tikslas yra sumenkinti oponento poziciją: „Ar tu durnas? Negi tu rimtai? Kaip tau iš viso tai atėjo į galvą?“
  • Piktinasi kitų žmonių prašymais ar reikalavimais. Bijodami konfrontacijos ir “nemokėdami” pasakyti NE, jie mieliau tyliai (prieš oponentą) ir (garsiai su kitais) piktinasi.
  • Yra nusiteikę priešiškai. “Negalėdami” pasakyti NE, jie pasidaro kuo mažiau prieinami, o tai, savo ruožtu, sumažina norą su jais bendrauti.
  • Nuolat skundžiasi. Jų vidinės nuostatos sako, kad gyvenimas ar žmonės „eina prieš juos“. Tada pasyviai agresyviems žmonėms lengviau būti, neprisiimant atsakomybės ir nekontroliujant bent dalies savo gyvenimo, o kaltinant aplinkinius ar aplinkybes.
  • Dažnai niūri nuotaika. Pasyviai agresyvūs žmonės tiesiog skleidžia aplink save negatyvą ir nelaimingumą.
  • Baudimas tyla. Oponentui nepasiduodant pasyviai agresyvių žmonių taktika tampa baudimas tylint. Tai arba tyla, arba tiesiog trumpas atsakymas, “viskas yra gerai”.

Atpažįstat pasyvią agresiją savyje ar artimuose žmonėse ir nesugebate su tuo susitvarkyi? Mūsų specialistai gali jums padėti, registruokitės konsultacijai Moderniosios terapijos centre.