Pasyvi agresija

Pasyvios agresijos požymiai

Įžeidžiantys komplimentai, pykdantys klausimai, piktinimasis prašymais, priešiškumas, nuolatinis skundimasis, baudimas tyla ir nuolat niūri nuotaika. Tai tik dalis pasyvios agresijos požymių. Daugiau apie tai – video ir tolimesniame tekste.

Šiame video kalbama kaip atpažinti pasyvios agresijos požymius:

  • Įžeidimus paslepia po komplimentais. Negalėdami tiesiogiai išreikšti savo jausmų, savo pyktį paslepia komplimente, į kurį reagavus neigiamai jie pasakys, jog oponentas nesupratingas.
  • Užduoda konfrontaciją keliančius klausimus / teiginius. Dar svarbus pats pasakymo būdas, tačiau tikslas yra sumenkinti oponento poziciją: „Ar tu durnas? Negi tu rimtai? Kaip tau iš viso tai atėjo į galvą?“
  • Piktinasi kitų žmonių prašymais ar reikalavimais. Bijodami konfrontacijos ir „nemokėdami“ pasakyti NE, jie mieliau tyliai (prieš oponentą) ir (garsiai su kitais) piktinasi.
  • Yra nusiteikę priešiškai. „Negalėdami“ pasakyti NE, jie pasidaro kuo mažiau prieinami, o tai, savo ruožtu, sumažina norą su jais bendrauti.
  • Nuolat skundžiasi. Jų vidinės nuostatos sako, kad gyvenimas ar žmonės „eina prieš juos“. Tada pasyviai agresyviems žmonėms lengviau būti, neprisiimant atsakomybės ir nekontroliujant bent dalies savo gyvenimo, o kaltinant aplinkinius ar aplinkybes.
  • Dažnai niūri nuotaika. Pasyviai agresyvūs žmonės tiesiog skleidžia aplink save negatyvą ir nelaimingumą.
  • Baudimas tyla. Oponentui nepasiduodant pasyviai agresyvių žmonių taktika tampa baudimas tylint. Tai arba tyla, arba tiesiog trumpas atsakymas, „viskas yra gerai“.

Atpažįstate pasyvią agresiją savyje ar artimuose žmonėse ir nesugebate su tuo susitvarkyti? Mūsų specialistai gali jums padėti, registruokitės ir kurkite sveikesnius santykius su aplinkiniais.

Posted in Agresija, Be kategorijos, Psichologija and tagged , , , , , , , , .