Psichologas Simonas Berenis. Panikos sutrikimas

Moderniosios terapijos centro psichologas Simonas Berenis kalba apie tai, kas yra panikos sutrikimas, ir kuo jis skiriasi nuo panikos atakos.

Iš esmės, panikos ataka (nerimo ataka), yra viena dalių, iš kurių susidaro panikos sutrikimas. Šiame video Simonas palygindamas du riterius – Germantą ir Trenkmantą, parodo, kaip skirtingai žmonės gali reaguoti į panikos ataką. Jis palygina, kuo sveika reakcija skiriasi nuo liguisto reagavimo į panikos ataką. Turime galimybę pažvelgti į tai, kas vyksta kiekvieno riterių galvose, padažnėjus jų pulsui. Automatiškai kylančios mintys apie tai, ką jaučiame, kaip reaguoja mūsų kūnas, ir kokie jausmai kyla įtraukia į besisukantį panikos atakos ratą, o baimė, kad priepuolis pasikartos įtraukia į nuolatinį nerimavimą dėl gręsiančios panikos atakos. Čia prisideda dar ir situacijų galinčių išprovokuoti nerimą vengimas. Galiausiai turime visą gražiai, kaip ant popieriaus išguldytą mechanizmą: nerimas ir vengimas vienas kitą stiprindami įsuka į dar didesnį ydingą ratą, pavadinimu panikos sutrikimas.

Panikos sutrikimas ≠ panikos ataka

Jei dar nematėte pirmojo filmuko apie panikos atakas, rekomenduojame pažiūrėti jį čia: Psichologas Simonas Berenis. Panikos atakos.

Jei manote, kad šis filmukas ar informacija apie tai, kas yra panikos sutrikimas gali būti naudingi jūsų artimiesiems, draugams ar kitiems – pasidalinkite. Dalintis galite paspausdami vieną iš žemiau esančių socialinių tinklų mygtukų.

Arba

Registruokitės konsultacijai