Psichologas Simonas Berenis. Panikos sutrikimo įveikimas

Simonas Berenis, moderniosios terapijos centro psichologas dirbantis su panikos sutrikimais, kalba apie tai, kas yra Panikos sutrikimo įveikimas ir kokie veiksmingi būdai tam tinka. Kaip vyksta panikos sutrikimo gydymas, kokius žingsnius tenka nueiti ir su kuo susidursite pakeliui į “šviesesnį rytojų” – panikos sutrikimo įveikimą.

O dabar detaliau. Pamenat mūsų herojus riterius, Germantą ir Trenkmantą? Jei ne, – rekomenduojame ankstesnius Simono sukurtus video filmukus apie panikos atakas (nerimo priepuolius) ir panikos sutrikimą. Labai rekomenduojame, jei nematėte ir net mačiusiems – pasikartoti (panikos ataka; panikos sutrikimas). O dabar – panikos sutrikimo kamuojamas Trenkmantas sąmoningai keliaują į ekspozicijas ir elgesio eksperimentus, kurių metu jis bandys išbūti su savo nerimu vietoje jo vengimo. Panikos sutrikimo įveikimas pagerės, o po to Trenkmantas, savarankiškai arba kartu su psichoterapeutu, taikančiu kognityvinę elgesio terapiją, pasirinks situaciją keliančią stipresnį nerimą ir vėl joje išbus. Tada vėl, ir vėl, ir vėl, – kol nerimą keliančios situacijos galiausiai nebekels įtampos. Įvyks habituacija (lietuviškai – pripratimas, bet būkim moksliški, likime prie psichoterapinės terminijos).

Žinoma, visa tai daroma tik su jūsų, psichoterapijoje esančio kliento, sutikimu ir jūsų tempu. Tai vyks tiek kiek reikia, kad įveiktumėte panikos sutrikimo keliamą baimę.

Panikos sutrikimo įveikimas = kognityvinė elgesio terapija

Gali atrodyti, kad viskas skamba taip labai paprastai, taip kaip čia aprašyta ar parodyta video. Taip dažniausiai būna. Panikos sutrikimas mūsų centre gydomas naudojant efektyviausią panikos sutrikimo įveikimo metodą – kognityvinę elgesio terapiją. Įprastai tai trunka maždaug 10-12 terapinių usžiėmimų, psichoterapija labai aiškiai struktūruota ir reglamentuota. Beje, perspėjimas: net jei ir pamineta, kad statistiškai tai atrodo paprasta, kiekvienas atvejis yra unikalus ir gali turėti savos specifikos, tad geriausiai jūsų atvejį gali įvertins specialistas. Kad ir tas pats Simonas Berenis, moderniosios terapijos centro panikos sutrikimų specialistas.

Jei manote, kad šis video filmukas ar informacija apie tai, koks yra panikos sutrikimo įveikimas, gali būti naudingi jūsų artimiesiems, draugams ar kitiems – pasidalinkite. Dalintis galite paspausdami vieną iš žemiau esančių socialinių tinklų mygtukų.

Arba

Registruokitės konsultacijai