Kaip įveikti panikos sutrikimą?

Kaip įveikti panikos sutrikimą?

Panikos sutrikimas efektyviausiai gydomas naudojant kognityvinę elgesio terapiją. Įprastai tai trunka 10-12 terapinių užsiėmimų. Klientas su psichoterapeutu pasirenka situaciją keliančią nerimą ir joje išbūna, kol nerimas sumažėja. Tai vadinama ekspozicija. Prie nerimą keliančios situacijos pripratus, ekspozicijos intensyvumas didinamas, kol klientas išmoksta su situacijomis tvarkytis savarankiškai.

Šiame video kalbame apie tai, kaip panikos sutrikimas įveikiamas ir kokie veiksmingi būdai tam tinka. Kaip vyksta panikos sutrikimo gydymas, kokius žingsnius reikia nueiti ir su kuo susidursite pakeliui į “šviesesnį rytojų” – panikos sutrikimo įveikimą.

O dabar kiek detaliau. Pamenate mūsų herojus Germantą ir Trenkmantą? Jei ne, – rekomenduojame ankstesnius video apie panikos priepuolius (atakas) ir panikos sutrikimą. Dabar – panikos sutrikimo kamuojamas Trenkmantas sąmoningai keliaują į psichoterapiją. Vykdant jau minėtas ekspozicijas bei elgesio eksperimentus, nerimo įveikimas pagerės, tuomet Trenkmantas stiprins nerimą keliančios situacijos intensyvumą. Tada vėl, ir vėl, ir vėl, – kol nerimą keliančios situacijos visiškai nebekels įtampos. Įvyks habituacija (lietuviškai – pripratimas, bet būkim moksliški, likime prie psichoterapinės terminijos).

Žinoma, visa tai daroma tik su psichoterapijoje esančio kliento, sutikimu, jam tinkančiu tempu ir intensyvumu. Tai vyksta tiek, kiek reikia, kol įveikiate panikos sutrikimo keliamą baimę.

Panikos sutrikimo įveikimas = kognityvinė elgesio terapija

Gali atrodyti, kad viskas skamba taip paprastai, kad ir stengtis nėra ko. Čia ar video pateikiame labai apibendrintą informaciją, teorinį modelį. Net jei statistiškai tai atrodo paprasta, kiekvienas atvejis yra unikalus ir gali turėti savos specifikos, tad geriausiai tai gali įvertinti specialistas.

Jei manote, kad šis video ar informacija apie panikos sutrikimo įveikimą, gali būti naudingi jūsų artimiesiems, draugams ar kitiems – pasidalinkite.

arba

Registruokitės konsultacijai

Posted in Panikos sutrikimas, Psichologija, Psichoterapija and tagged , , , .